ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΟΥΡΝΑΖΙ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Οικονομική κα κοινωνική κρίση

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
yorgos




Αριθμός μηνυμάτων : 10
Points : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2010
Ηλικία : 65
Τόπος : Bruxelles

Οικονομική κα κοινωνική κρίση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Οικονομική κα κοινωνική κρίση   Οικονομική κα κοινωνική κρίση Icon_minitimeΠεμ Ιουν 17, 2010 2:33 pm

Καλές οι εκδηλώσεις και οι διάφορες πολιτιστικές δραστηριότητες, αλλά καλό θα ήταν την εποχή αυτή να υπάρξει και κάποια εκδήλωση (διαμαρτυρία) για όλα αυτά που συμβαίνουν στην Ελλάδα με το ΔΝΤ, την ΕΕ και την ΕΚΤ. Σε λίγο καιρό θα είναι πολύ αργά. Η κυβέρνηση και ένα μέρος της αντιπολίτευσης κροΐδεύουν τους Έλληνες με τον πιο αναίσχυντο τρόπο. Επειδή όλα έχουμε μάθει να τα ανάγουμε στην πολιτική ιδεολογία του καθενός είναι καιρός να σκεφτούμε και λίγο διαφορετικά λαμβάνοντας υπόψη το κοινό συμφέρον των συμπολιτών μας, που σε λίγο καιρό δεν θα μπορούν ούτε τα απολύτως απαραίτητα να απολαμβάνουν. Καλό θα ήταν να θέσουμε ορίσμένα ερωτήματα σε κάποιους από αυτούς που νοιάζονται για το κοινό συμφέρον. Ποια είναι η θέση του ΠΟΛΙΤΗ σήμερα στην ΕΕ; Όλοι μιλούν για κοινωνικό κράτος τη στιγμή που σε όλη την Ευρώπη διαλύεται ότι κοινωνικό κεκτημένο κερδήθηκε τα περασμένα χρόνια. Νομίζω ότι κάποτε θα πρέπει να εκφράσουμε τις θέσεις μας και τις αντιθέσεις μας ΕΠΩΝΥΜΑ και να εκτεθούμε λαμβάνοντας θέση σε όλα αυτά που συμβάινουν γύρω μας.

Ευχαριστώ για την υπομονή σας και για την προσοχή σας

Γιώργος Σκάρπας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geodim




Αριθμός μηνυμάτων : 11
Points : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 28/12/2008

Οικονομική κα κοινωνική κρίση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οικονομική κα κοινωνική κρίση   Οικονομική κα κοινωνική κρίση Icon_minitimeΔευ Ιουλ 12, 2010 11:22 pm

Γεια χαρα Γιωργο,
εδω Δημητρα!
Πολυ μου αρεσε η παρεμβαση... συμφωνω κ επαυξανω!
Συγουρα κ ο Συλλ. πρεπει να παρει θεση.... εγω τα λεω... κ σαν Δημητρα τουλαχιστον τοποθετουμαι! Ερχεται κι ενας Σεπτεμβρης................................
Ειναι τραγικο αυτο που συμβαινει κ δε βλεπω τον αναμενομενο ξεσηκωμο απο τον κοσμο... ενω προκειται για το δικιο του, για τη ζωη του για το μελλον του!
Που ειναι η αντισταση κ ο θυμος στο εγκλημα εις βαρος μας;;
Εχουν παρει τις μυγοσκοτοστρες κ μας βαρανε...τοση αξια μας δινουν... κ εμεις τι;; ...μελοθανατοι χωρις φωνη;; ...χωρις τσαμπουκα;; τους ακουμε σα χαζοι;;
Που ειναι η αντιδραση ολου του κοσμου μαζικα;; καλα δε βλεπουν οτι τα χειροτερα μετρα της 50ετιας ειναι μπροστα μας... οτι τα βρωμικα παιχνιδια τους, πεφτουν
σα βροχη δηλητηριωδης σε καθε εργασιακο δικαιωμα; ασφαλιστικο,συνταξιοδοτικο, ανθρωπινο, βορα τα παντα γινονται για το κερδος τους κ μονο!!
Καλα...δεν παιρνουν χαμπαρι οτι παμε στη... δια βιου περιπλανηση στην ανεργια κ στην ημιαπασχοληση; δηλαδη η δουλειά γινεται ..δουλεία;! Εεε αυτο παει πολυ!
Εξοργιζομαι.... τελευταια γραφω κ εκφραζομαι κ διαδικτυακα...γιατι οχι; κ εγραψα κ εδω μεσα την αποψη μου μαζι με το "καλο καλοκαιρι"...
τις ευχες μου κ για λιγη ...ξεκουραση κ φυσικα θα τα πουμε απο κοντα...(;!),
φιλια, Δ.Κυριακου
sunny sunny sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Οικονομική κα κοινωνική κρίση
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΟΥΡΝΑΖΙ :: ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ-
Μετάβαση σε: