ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΟΥΡΝΑΖΙ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 "ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ"

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
yorgos




Αριθμός μηνυμάτων : 10
Points : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2010
Ηλικία : 65
Τόπος : Bruxelles

"ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: "ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ"   "ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ" Icon_minitimeΤρι Φεβ 22, 2011 3:28 pm

Αγαπητοί φίλοι,

Παρακολουθούμε εδώ κια δύο ημέρες το τρίτο ημίχρονο του αγώνα Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού. Την Κυριακή το βράδυ μαζεύτηκαν έξω από την ΝΕΤ 2000 οπαδοί για να εκφράσουν την αγανάκτησή τους για τη μετάδοση του αγώνα.

Εδώ και δύο χρόνια η ΝΕΤ, μαζί με τα υπόλοιπα κανάλια, έχει καταντήσει φερέφωνο της κυβέρνησης χωρίς να διαμαρτύρεται κανείς. Εσχάτως, βλέπουμε στο βραδυνό δελτίο και τον γυμνοσάλιαγκα δημοσιογράφο Γιάννη Πολίτη να κάνει πολιτικές αναλύσεις. Ποιός αυτός που επί Νέας Δημοκρατίας έγλειφε μέχρι και τους κληττήρες της ΝΕΤ και τώρα γλείφει πάλι τα νέα του αφεντικά.

Αν όλα αυτά δεν θυμίζουν χούντα, μετά λύπης μου το λέω, τότε τι θυμίζουν; Μήπως Δημοκρατία, για την οποία όλοι κόπτονται και ενδιαφέρονται; Το σημερινό πολίτευμα στην Ελλάδα είναι μια ΧΟΥΝΤΑ και τίποτα άλλο. Πέστε μου ποιος μπορεί να εκφράσει δημόσια μία διαφορετική άποψη και να μην χαρακτηριστεί γραφικός ή στην χειρότερη περίπτωση να μην απομονωθεί από τους γύρω του;

Ακόμα και ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας μένει αμέτοχος; Το μόνο που έχει κατάλάβει από όσα συμβαίνουν στη χώρα είναι η βία στα γήπεδα. Συγχαρητήρια! Να τον χαιρόμαστε.

Ένα έχω να πω: ΞΕΣΗΚΩΘΕΙΤΕ πριν είναι τελείως αργά. Πριν ξυπνήσουμε κάποια ημέρα και απορούμε γιατί τα παιδιά μας θα μας φτύνουν, γιατί αν έρθει αυτή η ώρα, που σίγουρα θα έρθει, τότε θα πρέπει όλοι, αν έχουμε τσίπα, να πάμε να αυτοκτονήσουμε, όπως θα έπρεπε να έχουν αυτοκτονήσει όλοι οι βολεψάκηδες της γενιάς του Πολυτεχνείου, αλλά αυτοί ξέχασα, μας έφεραν την "δημοκρατία". Δεν τους βάζω όλους στο ίδιο καζάνι. Μιλώ για τους βολεψάκηδες για να μην παρεξηγηθώ.


Ευχαριστώ για την υπομονή σας να διαβάσετε τις απόψεις μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
"ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ"
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΟΥΡΝΑΖΙ :: ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ-
Μετάβαση σε: